PRIMA Götgatan

På Södermalm finns PRIMA Götgatan. Mottagningen har särskild specialistkompetens inom neuropsykiatri och erbjuder väl sammanhållna utredningar och möjlighet till behandling av ett team bestående av läkare med specialistkompetens inom barnpsykiatri, psykolog samt sjuksköterska. Behandlingen bekostas av den enskilde eller inremitterande enhet eller landsting.

 

Mottagningen har inget avtal att ta emot valfrihetspatienter inom SLL utan vi hänvisar då till PRIMA Handen, PRIMA Botkyrka eller PRIMA Järva.

 

Vi tar även uppdrag inom handledning, konsultation och utbildning.


Öppettider
Måndag-fredag 8.00-17.00


Mottagningen är belägen i Strykjärnshuset på Södermalm i Stockholm
Götgatan 71
116 21 Stockholm
Telefon  08-640 77 10
mail: prima@primabarn.se
Hitta hit

 

 

 

 

 

 

Vi på PRIMA Götgatan

 

Sandra Andersson, Enhetschef
Leg. läkare, specialist i barn- och ungdomspsykiatri
sandra.andersson@primabarn.se

 

 

 

 

 

 

 


MaiBritt Giacobini, forskningsansvarig
Leg. läkare, medicine doktor, specialist i barn- och ungdomspsykiatri,
specialist i klinisk genetik
maibritt.giacobini@primabarn.se

 

 

 

 

 

 

 

Martina Barnevik Olsson, Leg. läkare, specialist i barn- och ungdomspsykiatri
martina.barnevik-olsson@primabarn.se

 


 

 

 

 

 

 

 

Sanna Belfrage, Leg. sjuksköterska

sanna.belfrage@primabarn.se


 

 

 

 

 

 

 


Malin Rehn, Leg. psykolog
malin.rehn@primabarn.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stina Rehn, Sekreterare
stina.rehn@primabarn.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malin Valsö, Leg. psykolog
malin.valso@primabarn.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pernilla Åberg, Sekreterare
pernilla.aberg@primabarn.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tina Ulvbane
PTP-psykolog
tina.ulvbane@primabarn.se